baltoro.pl

Sekcja wspinaczkowa Szczepana Podolca

OpublikowanoWrzesień 30, 2015
 
Terminarz
Poniedziałek
17.00-18.30 Grupa początkująca dorośli
18.30-20.00 Grupa dzieci wiek 7-10 lat
20.00-21.30 Grupa początkująca dorośli
Wtorek / Czwartek
17.00-18.30 Grupa dzieci wiek 10-13 lat
18.30-20.00 Grupa dorośli średnio zaawansowana/zaawansowana
20.00-21.30 Grupa dorośli początkująca/ średnio zaawansowana
Limit grupy maksymalnie 6 osób.

 

I kilka słów ode mnie poniżej:

Szczepan Podolec – Instruktor Wspinaczki Sportowej Polskiego Związku Alpinizmu. Licencja nr 429.

W swojej pracy instruktorskiej dużą uwagę przywiązuję do motoryki ruchu podczas wspinania. Głównym celem zajęć jest poprawa i doskonalenie techniki. W późniejszym etapie proces treningowy staję się coraz bardziej ukierunkowany pod konkretną dyscyplinę wspinaczkową jak np. bouldering czy wspinaczka z liną.

Zajęcia odbywają się w większości na panelach bulderowych, gdzie asekurację tworzy materac. Bliskość wspinacz / instruktor umożliwia szybką korektę błędów, co pozwala zaoszczędzić sporą ilość czasu. Uwzględniam zawsze predyspozycje każdego wspinacza indywidualnie i często dobieram obciążenia pod daną osobę.  Trening jest przeze mnie planowany w systemach blokowych. W pracy z dziećmi szczególną uwagę zwracam na trening ogólnorozwojowy. Trening wspinaczkowy dzieci odbywa się najczęściej przez zabawę.

Wspinanie prowadzone po odpowiednim przygotowaniu kondycyjnym, technicznym i pod nadzorem instruktora jest mało kontuzyjne, bezpieczne, wpływające na rozwój fizyczny, uczące świadomego podejmowania decyzji, skupienia uwagi i cierpliwości oraz wytrwałości w dążeniu do celu.

Moje dziesięcioletnie doświadczenie wspinaczkowe, jak i wiedzę zdobytą na kursie instruktora wspinaczki sportowej Polskiego Związku Alpinizmu wykorzystuję do prowadzenia ciekawych zajęć dostosowanych zawsze do indywidualnych możliwości i oczekiwań uczniów.  Treningi przygotowują do wspinania  rekreacyjnego i sportowego w skałach lub startu w zawodach.

Często można mnie spotkać w podkarpackich piachach, które są najpiękniejszymi skałami na świecie. Zapraszam do wspólnego wspinania.

Kontakt:
tel:666085249
e-mail: szczepan_6@wp.plKomentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentrzy.Facebook

SPONSORZY

SPONSORZY

PARTNERZY

PARTNERZY
Jestem Fit