baltoro.pl

II Rzeszowska Liga Boulderowa

OpublikowanoWrzesień 28, 2016

Po raz drugi w C.W. Baltoro rozpocznie się Rzeszowska Liga Boulderowa. Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w tej rozciągniętej na pół roku imprezie. Tak jak miało to miejsce rok temu zapewniamy garść problemów, których rozwiązanie z całą pewnością sprawi wspinaczkową frajdę. Jednocześnie mamy nadzieję, że zróżnicowanie boulderów zadowoli początkujących wspinaczy, osoby średnio zaawansowane jak i starych panelowych wyjadaczy.

Tak jak to miało to miejsce w zeszłym roku Liga będzie trwała 6 miesięcy a kolejne edycje odbędą się w każdym pierwszym pełnym tygodniu miesiąca. 
Oto terminarz: 
Edycja I : 03-09.10.2016
Edycja II : 07-13.11.2016
Edycja III : 05-11.12.2016
Edycja IV : 02-08.01.2017
Edycja V : 06-11.02.2017
Edycja VI : 06-12.03.2017

 

Regulamin ligi: 

Ogólne zasady ligi

Edycje ligi boulderowej rozgrywane będą w każdy pierwszy tydzień miesiąca (od poniedziałku do niedzieli).
W każdej edycji uczestnicy mają do pokonania określoną liczbę problemów wspinaczkowych o różnej trudności. Linie problemów wyznaczają kolory chwytów i struktur. Jeżeli na strukturze znajduje się chwyt w kolorze danego boulderu oznacza to, że przy pokonywaniu tego problemu można używać danej struktury nawet jeżeli jest ona innego koloru. Chwyt, lub chwyty startowe oznaczone są tasiemkami, obok nich umieszona została karteczka z numerem danego problemu. Dodatkowo na boulderach oznaczony jest chwyt Bonus (tasiemki z literą „B”) i chwyt końcowy TOP (tasiemka z napisem „TOP” i numerem bobuleru). Wspinaczka na problemach odbywa się podczas ogólnodostępnych godzin otwarcia Centrum Wspinaczkowego Baltoro (zawodnik/zawodniczka ma jeden dzień, wybrany przez siebie na pokonanie boulderów). Każda osoba, która wyrazi chęć udziału w rywalizacji wpisywana jest do ogólnodostępnej tabeli z wynikami – aktualizowane wyniki publikowane są na naszej stronie internetowej i profilu FB.

Opłata startowa to 5 zł (każda edycja traktowana jest oddzielnie).

Sędziowanie i punktacja

Punktowane są tylko te próby, które rozpoczęły się z chwytów i stopni oznaczonych jako startowe. Wspinaczkę należy rozpocząć z chwytu startowego trzymanego oburącz i z oznaczonych stopni/a. Na boulderach punktowane są chwyty oznaczone jako BONUS i TOP. Przystawka zostanie uznana za zrobioną, jeśli zawodnik utrzyma TOP obiema rękami. Nie będą punktowane: dotknięcie chwytu bonusowego czy TOPU oraz utrzymanie TOPU tylko jedną ręką, bez dołożenia drugiej. Zrobienie przystawki w pierwszej próbie nie będzie dodatkowo punktowane.

Możliwości punktacji: 

Bonus – 1 punkt

TOP – 3 punkty

Karta zawodnika i wyniki  

Każdy zawodnik biorący udział w zmaganiach ligi otrzymuje indywidualną kartę zawodnika, na którą sam wpisuje swój wyniki. Organizator nie odpowiada za braki w aktualizowaniu kart z wynikami, wszelkie roszczenia z tym związane nie będą rozpatrywane. Wyniki z indywidualnych kart zawodników przenoszone są do ogólnodostępnej tabeli wyników, która stanowi podstawę do ustalenia ostatecznej klasyfikacji w danej edycji. Oficjalne wyniki
i rankingi publikowane są na stronie internetowej Centrum Wspinaczkowe Baltoro i na profilu FB. Lista obecności stanowi jedyną podstawę do obliczania frekwencji, w interesie każdego uczestnika jest wpisywanie się na nią. Informacja o frekwencji dostępna jest u organizatora. 

Wyniki i nagrody 

Wyniki w każdej edycji obliczane są na podstawie ilości zdobytych punktów na boulderach. Wyniki w klasyfikacji generalnej obliczane są na podstawie sumy punktów z każdej edycji. W przypadku miejsc ex-aequo dopuszcza się rozegranie super finału. W każdej kategorii do wygrania są atrakcyjne nagrody w postaci sprzętu i akcesoriów wspinaczkowych! Nie masz szans na podium? Mimo wszystko masz szansę wylosować nagrodę, które zostaną rozlosowane po każdej z sześciu edycji II Rzeszowskiej Ligi Boulderowerj!

 

W kwestiach nieuregulowanych w niniejszym komunikacie wszelkie decyzje podejmuje organizator.

Osoba odpowiedzialna za organizację II Rzeszowskiej Ligi Boulderowej:

Adam Nowak tel: 798521632 email: baltoro.rzeszow@gmail.com

 

Zapraszamy do startów!Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentrzy.Facebook

SPONSORZY

SPONSORZY

PARTNERZY

PARTNERZY
Jestem Fit